ضرورت سرمایه گذاری

چرا سرمایه گذاری مهم است؟

هر فردی برای آن که بتواند برای خود ثروتی ایجاد کند، نیاز دارد که بر روی پول خود سرمایه گذاری کند. این موضوع اهمیت و ضرورت سرمایه گذاری را می رساند.

در واقع سرمایه گذاری به شما اجازه می دهد تا پول خود را در مسیری سرمایه گذاری کنید که پتانسیل چند برابر کردن آن را داشته باشید. 

اگر سرمایه گذاری نکنید، فرصت های افزایش ثروت مالی خود را از دست می دهید. اگر چه در این مسیر  امکان از بین رفتن پول شما نیز هست ولی سرمایه گذاری عاقلانه بهتر از این است . 

۱. پول خود را زیاد کنید.

سرمایه گذاری بر روی پولتان این امکان را به شما می دهد که آن را زیاد کنید. بیشتر ابزار های سرمایه گذاری مثل سهام، گواهی پول سپرده، اوراق بهادار طی بازه ای طولانی سود زیادی را به پول شما تعلق می دهد.

این سود طی زمان برای شما پول ساز بوده و شما را ثروتمند می کند.

۲. ذخیره برای دوران بازنشستگی

همه ی ما باید برای روزهای بازنشستگی خود سرمایه ای داشته باشیم. ذخیره بازنشستگی را می توان در سهام، اوراق بهادار، صندوق سرمایه گذاری مشترک، مستغلات، تجارت یا فلزات گرانبها سرمایه گذاری کرد. با این روش در سن بازنشستگی می توانید از پول حاصل از این سرمایه گذاری ها امرار معاش کنید.

البته فراموش نکنید که این امر تا حد زیادی به قدرت ریسک شما بستگی دارد. ممکن است شما در سنین جوانی بیشتر بتوانید در مورد سرمایه خود ریسک کنید. قدرت ریسک بیشتر شانس افزایش ثروت شما را افزایش می دهد.

اگرچه محافظه کار بودن در این رابطه بیشتر در سنین بالا اتفاق می افتد که همیشه بد نیست و می تواند هوشمندانه باشد.

۳. بهره بیشتری به دست آورید.

در راستای افزایش سرمایه تان، شما باید آن را به جایی هدایت کنید که سود بیشتری به شما می دهد. نرخ سود بالاتر مساوی با پول بیشتر است.

روش های سرمایه گذاری این فرصت را به شما می دهند تا نرخ بالاتری از سود به دست آورید. بنابراین اگر می خواهید شانس سود بیشتر بر روی پول خود را داشته باشید، باید درباره روش های سرمایه گذاری به خوبی تحقیق کنید.

۴. رسیدن به اهداف مالی

سرمایه گذاری به شما کمک می کند تا به اهداف مالی خود برسید. اگر پول شما نرخ سود بالاتری از حساب پس انداز شما ایجاد کند، شما می توانید پول بیشتری در دراز مدت و همچنین در کوتاه مدت به دست آورید.

سود حاصل از پس اندازهایتان می تواند در جهت اهداف مالی مثل خرید خانه، ماشین، ایجاد بیزینس خودتان و یا حتی فرستادن بچه هایتان به دانشگاه خرج شود.

۵. شروع و گسترش یک کسب و کار

یکی دیگر از بخش هایی که ضرورت سرمایه گذاری در آن معلوم می شود، ایجاد و گسترش یک کسب وکار است .بسیاری از سرمایه گذاران تمایل دارند از کارآفرینان حمایت کنند و در ایجاد مشاغل و خدمات جدید نقشی داشته باشند.

این افراد از فرآیند ایجاد کسب و کار های جدید و سازماندهی آن ها به سمتی که بتوانند بهره بالایی برای سرمایه های آن تولید کند، لذت می برند.

 6. حمایت از دیگران

سرمایه گذاران بسیاری هستند که ترجیح می دهند بر روی افراد سرمایه گذاری کنند. خواه این افراد صاحبان کسب و کار ها، هنرمندان یا تولید کنندگان باشند.

این دسته از سرمایه گذاران به دیگران کمک می کنند تا اهداف خود را عملی کنند.

۷. داشتن سهمی در یک مشارکت اقتصادی

مشارکت های اقتصادی جدید نیاز به بازگشت پول شان دارند و از سرمایه گذاران نیز انتظار می رود این پشتوانه مالی را تامین کنند. برخی از سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری روی یک محصول یا خدمت جدید و خاص هستند.

آن ها دوست دارند بخشی از یک کسب و کار یا فیلم باشند که آن ها را به دنیا معرفی کند.

این روزها ضرورت سرمایه گذاری بر هیچکس پوشیده نیست ولی به یاد داشته باشید که این امر باید هوشمندانه و با مشورت و کمک گرفتن از متخصصین سرمایه گذاری انجام شود.

ما در باشگاه سرمایه گذاری رزسا برآنیم تا به شما در این مهم کمک کنیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های ما با ما در تماس باشید.

برای مشاوره‌ی در زمینه‌ی بازارهای مالی (سرمایه گذاری بورس ،مسکن ،طلا و غیره) اینجا را بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *