سرمایه‌گذاری با پس‌انداز کم| سرمایه‌گذاری با درآمد کم

چگونه سرمایه‌گذاری را شروع کنیم؟

سرمایه‌گذاری حتی در حجم کم می تواند پاداش بسیاری برای شما به ارمغان بیاورد. در این مقاله به شما می گوییم که چطور سرمایه‌گذاری با پس‌انداز کم را شروع کنید.

برای بسیاری از مردم واژه “سرمایه‌گذاری” تصویر افراد کت و شلوار پوشیده ای که در حال مبادله میلیون ها دلار در سهام هستند را تداعی می کند.

ولی واقعیت این است که شما نیازی ندارید برای شروع سرمایه‌گذاری “گرگ وال استریت” باشید.

حتی اگر شما مقدار کمی پول برای ذخیره کردن دارید، این پس‌انداز با سود رشد خواهد کرد.

برای ایجاد ثروت شما باید عادت های خوبتان را گسترش دهید. این عادت ها می تواند از ساده ترین چیز‌ها شروع شود مثل: کنار گذاشتن مقداری پول به صورت ماهانه یا حتی درست کردن قهوه در منزل خودتان به جای تهیه آن از کافه.

همین که مقداری پول داشته باشید که بتوانید ذخیره کنید، می‌توانید سرمایه‌گذاری را شروع کنید.

در قرن کنونی شما می توانید تنها با داشتن یک گوشی هوشمند اسنپ بگیرید یا پیتزای خود را درب منزل دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری نیز از این لحاظ متفاوت نیست. شما می توانید صورت حساب های خود را در گوشی خود داشته باشید.

شما می توانید به کمک مشاور خودکار یا حساب ذخیره در حالی که مشغول بازی هستید، با پول خود کار کنید.

همینطور با داشتن اپ تجارت سهام می توانید با پس‌انداز کم خود فعالیت کرده و همزمان تجربه های ارزشمندی در این حوزه به دست آورید.

امروزه سرمایه‌گذاری با وجود گزینه های بسیار برای افراد تازه‌کار آسان تر و ساده تر از قبل شده است. به زودی شما نیز شاهد این خواهید بود که رشد پول تا چه اندازه می تواند جذاب باشد.

درباره اهمیت سرمایه‌گذاری اینجا را بخوانید.

در اینجا هفت روش سرمایه‌گذاری با پس‌انداز کم را توضیح داده ایم:

۱. ترفند شیشه مربا را امتحان کنید:

ذخیره پول و سرمایه‌گذاری با آن بسیار به هم مرتبط هستند. برای سرمایه‌گذاری با پول شما باید ابتدا مقداری پول جمع کرده باشید. این کار کمتر از آنکه فکرش را بکنید، زمان می گیرد و شما می توانید کم‌کم آن را انجام دهید.

اگر تا به حال هیچ پولی ذخیره نکرده اید، با کنار گذاشتن هفته ای ده هزار تومان شروع کنید. شاید این مبلغ زیاد نباشد ولی در پایان سال به مبلغ بالایی می رسد.

این مبلغ پول را هر هفته در پاکت نامه، قوطی کفش، گاوصندوق کوچک یا بانک افسانه‌ای “شیشه مربا” بگذارید. شاید این کار در ابتدا احمقانه به نظر برسد ولی به عنوان اولین قدم باید انجام شود.

سعی کنید مقداری با کمتر از پولی که به دست می آورید، امرار معاش کنید و این پس‌انداز را در مکانی امن ذخیره کنید.

با مقدار کمی پول این کار را شروع کنید و هر‌چه با این فرآیند بیشتر خو گرفتید، میزان پول را افزایش دهید. این افزایش پول می تواند با نرفتن به رستوران، سینما ایجاد شود. پس این موضوع را جدی بگیرید.

۲. اجازه دهید Robo-advisor  با پول شما سرمایه‌گذاری کنند.

Robo-advisor پلتفرم‌های دیجیتالی هستند که خدمات برنامه‌ریزی مالی خودکار بر محور الگوریتم‌ها بدون دخالت و نظارت انسان انجام می دهند.

آن ها با پرسیدن چند سوال ساده هدف شما و قدرت ریسک شما را مشخص کرده و پول شما را در زمینه های مختلف سرمایه‌گذاری می کنند.

آن‌ها از الگوریتم هایی استفاده می کنند تا پس‌انداز شما را متوازن کرده و مالیات را بهینه سازی کنند.

در واقع راهی ساده تر از این برای سرمایه‌گذاری بلند‌مدت وجود ندارد. بیشتر Robo-advisor به ۵۰۰ دلار یا کمتر برای شروع سرمایه‌گذاری خود نیاز دارند.

متاسفانه این امکان هنوز در ایران اجرایی نشده ولی می‌تواند ایده‌ی جالبی برای شروع یک استارتاپ باشد.

۳. سرمایه‌گذاری با پس‌انداز کم در بازار سهام

وقتی حرف بازار سهام در میان باشد، معمولا هزینه های مربوط به آن مانعی برای شروع است. ولی برای ایجاد پول باید آن را خرج کرد!

امروزه دنیای مجازی امکان شروع سرمایه‌گذاری با درآمد اندک را برای مشتریان بسیار آسان کرده است.

این کار بدین معناست که شما مقداری از پول خود را وارد این بازار می کنید تا با سرمایه‌گذاری در این حوزه آشنا شوید. این کار روشی بسیار موثر برای یادگیری سرمایه‌گذاری در این حوزه است چرا که شما مقدار کمی از سرمایه خود را در معرض خطر قرار داده اید.

ادامه ی مقاله را در بخش دوم بخوانید…

سرمایه گذاری در صندوق رزسا

تیم رزسا با ایجاد صندوق سرمایه گذاری بر‌آن است که شما را در این مهم یاری کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. همچنین می توانید از دوره های رایگان ما برای آشنایی بیشتر با این حوزه استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *